НАЙ-ДОБРИТЕ ПОСТИЖЕНИЯ

 

НА БЪЛГАРСКИТЕ СПОРТИСТИ ПРЕЗ 2003 г.

                                                                    Информацията е предоставена от агенция 

 

 

 

 


СПОРТ

СЪСТЕЗАТЕЛ

КЛАСИРАНЕ

СЪСТЕЗАНИЕ

ДИСЦИПЛИНА /

МЯСТО / ДАТА

КАТЕГОРИЯ

БАДМИНТОН

Петя Неделчева

І място

Европейска купа

индивидуално

Виена, Австрия

24 – 27 април 2003 г.

БИАТЛОН

Екатерина Дафовска

І място

ІV кръг Св. Купа

спринт

Оберхоф, Германия

07 – 12 януари .2003 г.

БИАТЛОН

Екатерина Дафовска

ІІ място

ІV кръг Св. Купа

масов старт

Оберхоф, Германия

07 – 12 януари .2003 г.

БИАТЛОН

Екатерина Дафовска

І място

V кръг Св. Купа

преследване

Руполдинг, Германия

14 – 19 януари 2003 г.

БИАТЛОН

Екатерина Дафовска

І място

VІ кръг Св. Купа

индивидуално

Анхолтц, Италия

22 – 26 януари 2003 г.

БИАТЛОН

Екатерина Дафовска

ІІІ място

VІІ кръг Св. Купа

масов старт

Лахти, Финландия

07 – 09 февруари 2003 г.

БОРБА

Анатоли Гуйдя

І място

Европейско  първенство

св. стил / 60 кг

Рига, Латвия

 

01 – 04 май 2003 г.

БОРБА

Армен Назарян

І място

Европейско първенство

кл. стил / 60 кг

Белград, Сърбия

23 – 25 май 2003 г.

БОРБА

Красимир Кочев

ІІІ място

Световно първенство

св. стил / 96 кг

Ню Йорк, САЩ

12 – 14 септември 2003г.

БОРБА

Серафим Бързаков

ІІ място

Световно първенство

св. стил / 66 кг

Ню Йорк, САЩ

12 – 14 септември 2003г.

БОРБА

Армен Назарян

І място

Световно първенство

кл. стил / 60 кг

Кретей, Франция

03 – 05 октомври 2003 г.

БОКС

Александър Владимиров

ІІІ място

Световно първенство

51 кг

Банкок, Тайланд

06 – 13 юли 2003 г.

БОКС

Детелин Далаклиев

ІІІ място

Световно първенство

54 кг

Банкок, Тайланд

06 – 13 юли 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Алан Цагаев

ІІ място

Европейско първенство

105 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Величко Чолаков

ІІІ място

Световно първенство

+ 105 кг

Ванкувър, Канада

14 – 22 ноември  2003г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Георги Марков

І място

Европейско първенство

77 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Гергана Кирилова

ІІ място

Европейско първенство

63 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Гълабин Боевски

І място

Европейско първенство

69 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Дамян Дамянов

ІІІ място

Европейско първенство

+ 105 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Златан Ванев

І място

Европейско първенство

85 кг

Лутраки, Гърция
12 – 20 април 2003 г.

 

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Златина Димитрова

ІІІ място

Европейско първенство

63 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Изабела Рифатова-Драгнева

ІІ място

Европейско първенство

53 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Милен Добрев

І място

Европейско първенство

94 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Милен Добрев

І място

Световно първенство

94 кг

Ванкувър, Канада

14 – 22 ноември  2003г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Милена Трендафилова

ІІ място

Европейско първенство

69 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Румяна Руменова

ІІ място

Европейско първенство

75 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Славейка Ружинска

ІІІ място

Световно първенство

75 кг

Ванкувър, Канада

14 – 22 ноември  2003г.

ВДИГАНЕ ТЕЖЕСТИ

Стефан Георгиев

ІІ място

Европейско първенство

62 кг

Лутраки, Гърция

12 – 20 април 2003 г.

ГРЕБАНЕ

Румяна Нейкова

І място

Световно първенство

скиф 1х

Милано, Италия

25 – 31 август 2003 г.

ДЖУДО

Георги Георгиев

ІІІ място

Европейско първенство

66 кг

Дюселдорф, Германия

16 – 18 май 2003 г.

ДЖУДО

Цветана Божилова

ІІІ място

Европейско първенство

кат. абсолютна

Дюселдорф, Германия

16 – 18 май 2003 г.

КАНАДСКА БОРБА

Вероника Бонкова

ІІ място

Европейско първенство

55 кг

Хановер Германия

дясна ръка

22 – 27 август 2003 г.

КАНУ-КАЯК

Бонка Пинджева

ІІ място

Световно първенство

К2-500

Гейнсвил, САЩ

12 – 14 септември 2003г.

КАНУ-КАЯК

Деляна Дачева

ІІ място

Световно първенство

К2-500

Гейнсвил, САЩ

12 – 14 септември 2003г.

КАРАТЕ-ДО

Валери Димитров

ІІ място

Европейско първенство

80 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КАРАТЕ-ДО

Боряна Димитрова

ІІІ място

Европейско първенство

50 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КАРАТЕ-ДО

Димитър Караилиев

ІІ място

Европейско първенство

70 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КАРАТЕ-ДО

Димитър Попов

І място

Европейско първенство

70 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КАРАТЕ-ДО

Димитър Трампов

ІІІ място

Европейско първенство

90 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КАРАТЕ-ДО

Елена Башкехайова

І място

Европейско първенство

50 кг (киокушинкай)

Каунас, Литва

31. 05 – 01. 06. 2003 г.

КОЛОЕЗДЕНЕ

Евгения Раданова

І място

Световно първенство

бързина чрез отстраняване

Етел, Швейцария

8 юли 2003 г.

КУЛТУРИЗЪМ

Христомир Христов

ІІ място

Европейско първенство

70 кг

Санкт Петербург, Русия

02 – 05 май 2003 г.

ПЛУВАНЕ

Петър Стойчев

ІІІ място

Световно първенство

25 км в открити води

Барселона, Испания

13 – 27 юли 2003 г.

САМБО

Боряна Заборина

ІІІ място

Европейско първенство

60 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Габриела Кирилова

І място

Европейско първенство

52 кг

Албена, България
01 – 05 май 2003 г.

 

САМБО

Георги Георгиев

І място

Европейско първенство

68 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Георги Георгиев

І място

Световно първенство

68 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.

САМБО

Георги Стоянов

ІІІ място

Европейско първенство

100 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Георги Стоянов

ІІ място

Световно първенство

100 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.

САМБО

Георги Тонков

ІІ място

Световно първенство

+ 100 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.

САМБО

Гергана Пейчева

ІІІ място

Европейско първенство

64 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Евгени Генов

І място

Европейско първенство

57 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Иванка Иванова

ІІІ място

Европейско първенство

68 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Ирина Пауникова

ІІІ място

Световно първенство

48 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.

САМБО

Костадин Табаков

ІІІ място

Европейско първенство

52 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Костадин Табаков

ІІІ място

Световно първенство

52 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.

САМБО

Мария Митева

І място

Европейско първенство

72 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Николина Чуклева

ІІІ място

Европейско първенство

48 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Стефан Шопов

ІІ място

Европейско първенство

74 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Цветана Божилова

І място

Европейско първенство

+ 80 кг

Албена, България

01 – 05 май 2003 г.

САМБО

Цветана Божилова

ІІІ място

Световно първенство

+ 80 кг

Санкт Петербург, Русия

06 – 09 ноември 2003 г.


СИЛОВ ТРИБОЙ

Вихър Митев

ІІІ място

Европейско първенство

67,5 кг

София, България

07 – 11 май 2003 г.

СИЛОВ ТРИБОЙ

Ивайло Капанджиев

ІІІ място

Европейско първенство

100 кг

София, България

07 – 11 май 2003 г.

СИЛОВ ТРИБОЙ

Ивайло Капанджиев

ІІІ място

Световно първенство

100 кг

Виеле, Дания

ноември 2003 г.

СПОРТНА ГИМНАСТИКА

Йордан Йовчев

І място

Световно първенство

земя

Анехайм, САЩ

16 – 24 август 2003 г.

СПОРТНА ГИМНАСТИКА

Йордан Йовчев

І място

Световно първенство

халки

Анехайм, САЩ

16 – 24 август 2003 г.

СПОРТНА ГИМНАСТИКА

Йордан Йовчев

ІІ място

Международен турнир

многобой

Швейцария

Ноември 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Таню Киряков

ІІІ място

Международен турнир

10 м пистолет

Хага, Холандия

Февруари 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Емил Милев

ІІІ място

Международен турнир

бърза стрелба пистолет

Висбаден, Германия

Април 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Мария Гроздева

І място

І кръг Св. купа

25 м малокалибрен пистолет

Форт Бенинг, САЩ

03 – 11 май 2003 г

СПОРТНА СТРЕЛБА

Събин Чаушев

ІІ място

І кръг Св. купа

бърза стрелба пистолет

Форт Бенинг, САЩ

03 – 11 май 2003 г

СПОРТНА СТРЕЛБА

Мария Гроздева

І място

ІІ кръг Св. купа

25 м малокалибрен пистолет

Загреб, Хърватия

05 – 10 юни 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Емил Милев

ІІ място

ІІІ кръг Св. купа

бърза стрелба пистолет

Мюнхен, Германия

13 – 17 юни 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Диана Йоргова

ІІІ място

ІV кръг Св. купа

25 м малокалибрен пистолет

Сеул, Р. Корея

03 – 07 юли 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Емил Милев

ІІ място

Европейско първенство

бърза стрелба пистолет

Пилзен, Чехия

13 – 27 юли 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Мария Гроздева

І място

Европейско първенство

25 м малокалибрен пистолет

Пилзен, Чехия

Европейски рекорд

13 – 27 юли 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Таню Киряков

ІІ място

Европейско първенство

50 м пистолет

Пилзен, Чехия

13 – 27 юли 2003 г.

СПОРТНА СТРЕЛБА

Диана Йоргова

ІІ място

Финал за Св. купа

25 м малокалибрен пистолет

Милано, Италия

07 – 12 октомври 2003 г.


СПОРТНА СТРЕЛБА

Емил Милев

ІІІ място

Финал за Св. купа

бърза стрелба пистолет

Милано, Италия

07 – 12 октомври 2003 г.

СТРЕЛБА С ЛЪК

Иван Йотов

ІІ място

Световно първенство

отборно

Ним, Франция

04 – 09 март 2003 г.

СТРЕЛБА С ЛЪК

Пламен Петров

ІІ място

Световно първенство

отборно

Ним, Франция

04 – 09 март 2003 г.

СТРЕЛБА С ЛЪК

Явор Василев

ІІ място

Световно първенство

отборно

Ним, Франция

04 – 09 март 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Албена Малчева

ІІ място

Европейско първенство

70 кг спаринг – инд.

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Албена Малчева

ІІІ място

Европейско първенство

70 кг силов тест

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Амалия Колева

ІІ място

Европейско първенство

58 кг спаринг – инд.

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Амалия Колева

ІІІ място

Европейско първенство

58 кг спец. техника

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Ботьо Колев

І място

Европейско първенство

спаринг отборно

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Димитър Лесов

І място

Европейско първенство

спаринг отборно

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Недялка Бачева

ІІІ място

Европейско първенство

63 кг спаринг

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Николай Бакърджиев

І място

Европейско първенство

спаринг отборно

Кошице, Словакия

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Петър Дивизиев

І място

Европейско първенство

71 кг

Кошице, Словакия

спаринг отборно

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Петър Дивизиев

ІІ място

Европейско първенство

71 кг

Кошице, Словакия

спаринг индив.

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Стоил Календерски

І място

Европейско първенство

+ 80 кг

Кошице, Словакия

спаринг отборно

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Стоил Календерски

ІІ място

Европейско първенство

+ 80 кг

Кошице, Словакия

спаринг индив.

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Тодор Козледаров

І място

Европейско първенство

54 кг

Кошице, Словакия

спаринг отборно

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Тодор Козледаров

ІІІ място

Европейско първенство

54 кг

Кошице, Словакия

спаринг индив.

11 – 13 април 2003 г.

ТАЕКУОН-ДО - ITF

Тодор Козледаров

ІІІ място

Европейско първенство

54 кг

Кошице, Словакия

форма индив.

11 – 13 април 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

ІІ място

Европейско първенство

танцова двойка

Малмьо, Швеция

20 – 26 януари 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

ІІ място

Европейско първенство

танцова двойка

Малмьо, Швеция

20 – 26 януари 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

ІІІ място

Световна купа

танцова двойка

Санкт Петербург, Русия

28.02 - 02.03.2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

ІІІ място

Световна купа

танцова двойка

Санкт Петербург, Русия

28.02 - 02.03.2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

ІІІ място

Световно първенство

танцова двойка

Вашингтон, САЩ

24 – 30 март 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

ІІІ място

Световно първенство

танцова двойка

Вашингтон, САЩ

24 – 30 март 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

І място

Световна купа

танцова двойка

Хелзинки, Финландия;

09 – 12 октомври 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

І място

Световна купа

танцова двойка

Хелзинки, Финландия;

09 – 12 октомври 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

ІІ място

Световна купа

танцова двойка

Мисасуга, Канада

30. 10 – 02. 11. 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

ІІ място

Световна купа

танцова двойка

Мисасуга, Канада

30. 10 – 02. 11. 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Албена Денкова

І място

Световна купа

танцова двойка

Париж, Франция

14 – 16 ноември 2003 г.

ФИГУРНО ПЪРЗАЛЯНЕ

Максим Ставийски

І място

Световна купа

танцова двойка

Париж, Франция

14 – 16 ноември 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл – лента

Риза, Германия

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

многобой

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

лента

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

многобой

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

лента

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

многобой

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

лента

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл – многобой

Риза, Германия

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

лента

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

многобой

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

І място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

въже и топка

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

лента

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

ІІ място

Европейско първенство

ансамбъл –

Риза, Германия

многобой

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Симона Пейчева

ІІІ място

Европейско първенство

индивидуално –

Риза, Германия

бухалки

01 – 07 април 2003 г.

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

обръч и топка

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Владислава Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

Будапеща, Унгария

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

обръч и топка

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Галина Танчева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

обръч и топка

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елеонора Кежова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

ІІ място

Световно първенство

 

Будапеща, Унгария

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Жанет Илиева

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

обръч и топка

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Кристина Рангелова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

обръч и топка

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Юлияна Найденова

ІІ място

Световно първенство

ансамбъл –

Будапеща, Унгария

многобой

24 – 28 септември 2003 г

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА

Елизабет Паисиева

ІІІ място

Световно първенство

индивидуално –

Будапеща, Унгария

лента

24 – 28 септември 2003 г

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Европейско първенство

1000 м

Санкт Петербург, Русия

17 – 19 януари 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Европейско първенство

1500 м

Санкт Петербург, Русия

17 – 19 януари 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Европейско първенство

3000 м

Санкт Петербург, Русия

17 – 19 януари 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Европейско първенство

500 м

Санкт Петербург, Русия

17 – 19 януари 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Европейско първенство

оверал

Санкт Петербург, Русия

17 – 19 януари 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

І място

Световно първенство

1000 м

Варшава, Полша

21 – 23 март 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Евгения Раданова

ІІІ място

Световно първенство

3000 м щафета

Варшава, Полша

21 – 23 март 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Анна Кръстева

ІІІ място

Световно първенство

3000 м щафета

Варшава, Полша

21 – 23 март 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Даниела Влаева

ІІІ място

Световно първенство

3000 м щафета

Варшава, Полша

21 – 23 март 2003 г.

ШОРТ-ТРЕК

Марина Георгиева

ІІІ място

Световно първенство

3000 м щафета

Варшава, Полша

21 – 23 март 2003 г.

 

 

 

 

 

 ДРУГИ ПОСТИЖЕНИЯ:

ФУТБОЛ – Класиране на І място на Българския национален отбор в квалификационната група за Европейското първенство в Португалия 2004.

 

БЪЛГАРСКИТЕ НАЦИОНАЛИ, ВЗЕЛИ УЧАСТИЕ В КВАЛИФИКАЦИИТЕ

 ЗА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ В ПОРТУГАЛИЯ 2004

 

 

Вратари: Здравко Здравков, Йордан Господинов, Стоян Колев, Димитър Иванков.

 

Защитници: Георги Петров, Ивайло Петков, Илиян Стоянов, Елин Топузаков, Живко Желев, Предраг Пажин, Радостин Кишишев, Росен Кирилов, Мартин Станков, Радостин Кишишев, Даниел Бачков, Галин Иванов.

 

Полузащитници: Александър Александров, Георги Пеев, Даниел Боримиров, Красимир Балъков, Мариян Христов, Златомир Загорчич, Милен Петков, Николай Кръстев, Светослав Петров, Стилиян Петров, Тодор Янчев, Красимир Балъков, Милен Петков, Малин Орачев, Станимир Бранимиров, Несим Нешадов, Николай Кръстев.

 

Нападатели: Велизар Димитров, Владимир Манчев, Георги Иванов, Георги Чиликов, Димитър Бербатов, Мартин Петров, Светослав Тодоров, Зоран Янкович, Стойко Сакалиев.